Всі немовлята люблять обніматися?
Звичайно, немовлятам необхідний фізичний контакт з батьками. Коли мама бере дитину на руки, він немов прилаштовується, щоб прийняти зручну позу, злитися з найближчою людиною.
На руках діти заспокоюються, солодко засинають. Коли у них щось болить, малюки знову ж таки просяться до мами на ручки, щоб вона втішила, позбавила і захистила від усіх неприємностей. Під час кольок радять викладати дитину на мамин живіт. Так він набагато легше переносить больовий напад.
Але буває, що малюк намагається вирватися з рук, він вередує, відвертається, дитина весь напружений. Можливо, мама незручно його тримає і потрібно поміняти позу, перехопити її, тоді він заспокоїться. Наприклад:
- Малюкові хочеться дивитися на те, що відбувається навколо і розташуватися спиною до мами, а вона вперто розгортає його навпаки;
- Або дитина, навпаки, хоче відвернутися від світу і втупитися в мамине плече.
Але трапляється, що дитина не в настрої. Батьки вибрали не дуже вдалий момент, щоб тримати малюка на руках. Діти подають дорослим певні сигнали, за допомогою яких можна зрозуміти, чи готові вони до взаємодії.
Як зрозуміти, що дитина хоче на ручки:
- Дитина усміхається, тягнеться до мами або тата;
- Маля починає белькотати, він дивиться на батьків, встановлюючи зоровий контакт;
- Дитина рухається досить розмірено і плавно, не робить різких рухів;
- Погляд у дитини ясний, а брови трохи підняті.
Ознаки, які вказують на те, що дитина не готовий до фізичного контакту:
- Дитина відвертається, не дивиться в очі;
- Він метушиться, як ніби його щось турбує або напружує;
- У погляді немає зацікавленості, дитина морщить лоба, а його брови нахмурені;
- Дитина похникивает, при цьому вигинає спину.
Звичайно, не можна позбавляти дитину обіймів і дотиків, але якщо він не в настрої і не бажає йти на контакт, потрібно підтримати його.
Коли дитина ясно дає зрозуміти, що не треба його чіпати, носіння його на руках не принесе нікому задоволення. Тактильний контакт можна створити, масажуючи дитину або просто погладжуючи його по руці або голові. Малюк ще обов’язково зажадає і обіймів, і постійної присутності мами поруч.
Є діти, які з дитинства позначають свій особистий простір і не люблять коли в нього хтось вторгається без їх бажання. І в цьому немає нічого поганого, всі діти різні, одні не відпускають маму, а інші з задоволенням лежать в ігрових килимках, розглядаючи брязкальця.
На думку психологів, дитина не обов’язково повинен постійно перебувати на руках у мами. Головне, щоб вона була в його полі зору. Малюк повинен розуміти, що мама поруч і допоможе йому відразу, як тільки з’явиться необхідність. А якщо в цей момент вона займається справою, яка приносить їй задоволення, малюк відчуває себе ще краще. Головне, щоб дитина завжди була в безпеці і його життю і здоров’ю нічого не загрожувало.