Способи продовження плодоношення огірків
В момент інтенсивного плодоношення огірків потрібні макро – мікроелементи, тому кожні 10 днів кущі підгодовують органічними або мінеральними добривами. Дефіцит поживних речовин знижує імунітет, скорочує період плодоношення. Підживлення проводять з урахуванням особливостей ґрунту, погодних умов. У другій половині літа, при посухи, різкому похолоданні плодоношення подовжують стимуляторами росту.
Як реанімувати огірки в теплиці
Не варто сумувати, якщо партенокарпічні гібриди, плодоносившие з кінця травня, починають у другій половині липня різко старіти. Огірки, зростаючі в теплиці, можна реанімувати, запустивши нову хвилю плодоношення.
Спочатку кущі оглянути, обірвати пожовкле листя, вирізати частину бічних пагонів. Залишилися вкоротити до 3-х вузлів (листя). Рослини з симптомами кореневої гнилі видалити, грунт, де вони росли, знезаразити розчином Фитоверма або марганцівки.
Здорові кущі приспустити, щоб нижня частина центрального стебла опустилася на землю і засипати її сумішшю городньої землі і перегною (1:1 або 2:1) шаром 5-7 див. Гряду рясно полити. Плоди зібрати, листя і стебла обприскати розчином, який підтримає життєдіяльність огірків, вибрати будь-який з 3-х варіантів:
- сечовина – 1 ч. л. на 10 літрів води;
- Епін – 6 крапель на півсклянки води;
- борна кислота – 5 г на 10 л води.
Зауваження!
На стеблі, який присипали родючої сумішшю, сформуються коріння, цю поліпшить харчування куща, продовжить плодоношення.
На наступний день огірки підгодувати препаратом Фертика Кристалон Огірковий, повторні кореневі підживлення проводити раз на тиждень, поєднувати з поливами. У теплицю поставити бочку з трав’яний бражкою, вуглекислий газ активізує цвітіння, зростання нових листя, зав’язування плодів.
Найбільш прості способи продовження плодоношення
Якщо регулярно збирати врожай, то огірки довше плодоносять, швидше нарощують зелену масу на початку вегетації. Початківці городники можуть запитати, що розуміти під терміном регулярно. Питання резонне і однозначної відповіді не буде.
Зауваження!
Плоди «переростки» послаблюють кущ, відбирають поживні речовини у зав’язі, вони жовтіють, не розвиваються.
На початку плодоношення, якщо грунт вологий (не менше 70%), погода комфортна − тепло і вночі, і вдень огірки потрібно збирати через день. Плоди, при сприятливих умовах, наливаються на очах. Під час похолодань і в кінці літа активність огіркових грядок знижується, урожай можна збирати рідше – раз на 3 дні.
Влаштувати огіркам нічний відпочинок
Якщо ночі теплі протягом 2-3 тижнів, то кущі спочатку активно плодоносять, потім втомлюються, втрачають сили, врожайність різко падає. У захищеному грунті можна активізувати плодоношення, організувавши огіркам семиденний нічний відпочинок.
Під нічним відпочинком розуміють зниження температури повітря в теплиці до 16-18 ℃. Температуру регулюють протягами. Зниження температури підсилює вегетативний ріст, це омолоджує рослини, вони обростають новими батогами, це подовжує плодоношення.
Перераховані способи допоможуть продовжити плодоношення, збільшать врожайність. Крім цього, огірки потрібно раз на тиждень підгодовувати. До цвітіння − азотними добривами, вони стимулюють активне формування вегетативної маси.
Під час масового цвітіння – азотними і фосфорними. Під час плодоношення − азотом, калієм і магнієм. У другому і третьому випадку норму азоту знижують у 2 рази. При поганих погодних умовах, симптомах хвороби кущі обробляють стимуляторами росту: HB-101, СІЛК, Іммуноцітофіт, Циркон.