Родина

Щоб сім’я була міцною, чоловік у сімейному ієрахиі повинен бути вище дитини — рекомендація психолога

Досить часта проблема, з якою стикаються більшість наших сімей. Так вже заведено, але мати завжди робить дитину вище всього іншого. У більшості випадків, навіть вище себе.

Зрозуміло, все це несе фатальні наслідки. Справа навіть не в збереженні гармонії в сім’ї, а в самій долі дитини. Багато цю думку сприймають як акт агресії. Мовляв, до чого психологи докотилися, скрізь свій патріархат пхають. Але справа ж зовсім не в цьому. Давайте розбиратися у всіх без зайвих емоцій. Дочитаємо, а потім зробимо висновки?

Як виглядає вірна сімейна ієрархія цінностей?

Почнемо мабуть з простого опису того, як усе має виглядати в ідеалі:

  • 1. Я. Головний пункт, який повинен бути присутнім в житті кожної людини. Ні, це не егоїзм. Це здорова самооцінка. Ви завжди повинні вибирати себе. А вже виходячи з цього вибудовувати своє оточення. Але ніяк не навпаки. Інакше ви будете постійно догоджати, жертвувати і підлаштовуватися.
  • 2. Чоловік. На другому місці повинен бути коханий чоловік. Адже пара будується саме за таким принципом. Ви самодостатня і зріла особистість, а з вами ваш партнер. Ви створюєте клітинку і починаєте спільний шлях.
  • 3. Дитина. Кожен повинен перебувати на своєму місці. Ніхто не скасовує важливість і значимість дітей. Але вони повинні залишатися в своєму статусі. Вони ніколи не будуть вашими чоловіками, батьками, друзями або товаришами. Дитина завжди нижче за статусом, ніж його батьки. І він повинен виявляти до цього повагу. В іншому випадку він стає главою будинку.
  • 4. Кар’єра. Звичайно, не можна забувати і про це. Кожна людина має щось відбутися. Можна було залишити і в першому пункті, але я б виділив це окремо. Неважливо який шлях обирає жінка. Може вона домогосподарка, а може бізнес леді. Але для неї це не просто слово, а саме життєвий шлях.
  • 5. Друзі. Зрозуміло, без них нікуди. Але вони ніколи не будуть займати занадто важливу роль у вашому житті. Поради щодо сімейних відносин, керівництво дітьми та інше. Дружба це окрема історія, яка ніяк не відбивається на вашій родині. Важливо чітко розділяти цей пункт.
  • 6. Родичі. Безумовно, всі ми любимо наших мам і тат. Але їх вплив з віком йде. Коли-то вони були всім для нас, а тепер ми самі створюємо щось своє. Ми можемо до них прислухатися, можемо спілкуватися. Але ніяких посібників нашої життям у них вже немає. Вони просто частина нашого світу, але без особливого впливу. Просто віддаємо їм шану за той внесок, який був зроблений раніше.

Система досить проста. Але більшість бачать багато страхів і складнощів в ній. Давайте розглянемо основні.

Побоювання такої ієрархії.

Почнемо:

  • 1. Чоловік знахабніє. Ось головний страх наших жінок. Мовляв, я б і рада зробити його вище за статусом. Але ж він може піти, а мені потім жити з дитиною. Так, таке можливо. Але в теорії вас і може збити машина, що тепер не переходити дорогу? Просто треба уважніше і прискіпливіше обирати супутника життя. Не підносити його до небес, але чітко визначати його роль. Чоловік це друга людина після вас. Спочатку ви, а вже потім все інше.
  • 2. Діти образиться. Знову ж дурний страх. На що вони можуть нести образи? На те, що ви хочете бути щасливою? Ні, в здорових сім’ях це заохочується. Дитина повинна бачити, що його батьки щасливі. Він не повинен нахабніти, тягнути на себе ковдру і ставати центром світу. Адже у разі розлучення, саме він візьме всю провину на себе. А такі травми дуже важко лікуються в майбутньому.
  • 3. Батьки старше, досвідченіше і важливіше. Вони мудрі, краще нас знають як вести побут і господарство. Бувають такі випадки, коли теща або свекруха починає жити долею молодої пари. Все за них робить, розписує, годує і піклується. Багато хто так і живуть, у величезній родині, де всі підкоряються тим, хто вже давно цього робити не повинен. А все тому, що вони нібито старший і розумніший.

Все зводиться до того, що треба ретельніше займатися вибором свого потенційного партнера. Перевіряти сумісність, цінності та інше. Щоб ви без докорів совісті були щасливі. Вам не було б соромно бачити свого чоловіка важливіше і вище за статусом.

Від зради ніхто не застрахований, але не варто жити в постійному очікуванні цього. Ви тільки зробите гірше всім членам вашої родини. Якщо ви не проявляється любов до свого чоловіка, то йому це взагалі навіщо? Жили значить, любили, а потім народили і забули. Ні, так не можна робити. Все, свою справу зробив і вільний.

Всі повинні бути в тому статусі, в якому були. Подобається вам це чи ні. Якщо вибрати ваше чадо центром усього, саме він і буде керувати всіма процесами. Малюк, який контролює дорослих. Вам самим не смішно від цих думок?

Але це підходить тільки для тих, хто зацікавлений у довгому і гармонійному шлюбі. Якщо ви таких цілей не переслідуєте, то можете чинити так, як вам хочеться. Висновків писати не буду, кожен для себе вирішить сам.