Кохання

Найпоширеніші помилки при розставанні. Їх допускає практично кожен

Кожна людина хоча б раз у житті проходив через розставання. На папері все виглядає просто, сказав “всього доброго”, зібрав свої речі і пішов з життя партнера. По факту, все проходить не так легко і зрозуміло. Люди намагаються вийти з переживань, виправдати себе і продовжити спокійно рухатися далі. Що ж відбувається?

Розставання – завжди складний етап для обох партнерів. Навіть, якщо ви в перші моменти після розставання відчули полегшення, швидше за все “накривати” вас почне трохи пізніше. Якщо ви відчували почуття до своєї другої половинки, вони вичерпалися і ви розлучилися, велика ймовірність того, що почуття повернуться, як і значимість у житті людини з якою ви порвали.

Для того, щоб зберегти себе вам треба розуміти, що все нижчеперелічене є помилками, такими пастками, в які легко попастися після розставання. Важливо розуміти, що розставання це далеко не останній етап завершення відносин.

По-перше. Не треба після розставання створювати нові стосунки

Якщо ви тільки що розлучилися, не варто відразу починати новий роман. Ваші рани ще не до кінця затягнулися і ви швидше за все будете проектувати старі відносини на нового партнера. Це як мінімум не справедливо по відношенню до людини з якою ви починаєте будувати нові відносини, до кінця не завершивши старі. Ви також не зможете поставити всередині себе крапку в минулих взаєминах. Згодом змішані почуття і переживання зможуть захопити вас і ви зруйнуєте відносини, побудовані з новою людиною, який буде відчувати точно такий же стрес і страждати ні за що.

По-друге. Зануритися в стан ейфорії і небуття

Всі, всі бар’єри зруйновані і всі мости спалені. Ви сказали один одному, що вам не по дорозі, і вас в цих відносинах більше нічого не тримає. З таким настроєм люди часто починають втрачати себе в руйнівних і таких “привабливих” способів заглушити біль. Алкоголь, наркотики і безладні статеві зв’язки, праця до знемоги не були друзями людини і ніколи не будуть. Ці саморазрушающие фактори можуть на час заглушити біль від розставання, але згодом це створить вам ще більші труднощі. Часто деструктивні дії можуть мати незворотний характер. Якщо після розставання, ти занурюєшся в стан ейфорії і топишь свої почуття в алкоголі, задумайся, такою людиною ти хочеш себе бачити?

По-третє. Розставання не розставання

Часто ми чули в життя таку фразу “Давай залишимося друзями”. Цю фразу вимовляють люди у фільмах і серіалах, тобі розповідають історію розставання з такою фразою друзі. В результаті у людей в голові складається враження, що розлучитися і залишитися друзями – нормальний і безболісний процес розставання. Ну а що, зручно, ти відмовляєшся від всього поганого, що було в стосунках і залишаєш все саме хороше.

Однак не варто забувати про те, що ви обидва ідентифікуєте один одного як пару і навіть, якщо ви на словах розлучилися, все одно як мінімум один із партнерів буде ставитися до вашої дружбу як до відносин на емоційному рівні. Бувають випадки, коли пара може перебудуватися і залишитися добрими друзями, однак куди частіше це призводить до того, що один буде страждати.

Це також може привести, що пара придбає нестабільний вигляд. Люди будуть то сходитися, то розлучатися. З’являться любовні трикутники, ревнощі і всі інші принади токсичних відносин.

На початковому етапі після розставання краще взагалі порвати всі контакти з вашим колишнім партнером для того, щоб як мінімум заспокоїти емоції і виключити можливу тягу один до одного.

В-четверте. Не відпускати до кінця свого колишнього

Постійно намагатися дізнатися справжню причину розлучення, з’ясувати стосунки, поговорити про вас, коли вже все скінчено і так далі – далеко не найкращий хід. Як мінімум ви топите у власних очах свою самооцінку і згодом на цьому грунті купуєте неврози.

Ваші розмови можуть принести тимчасовий ефект, проте результату не буде. Не варто застрявати в минулому і будувати теорії. Відносини вже завершені і якщо у вас немає спільних дітей, як правило сенсу рятувати їх вже немає. Як би це не було складно, відпустіть свого колишнього партнера і після цього, ви вже зможете відпустити і трансформувати себе.

В-п’ятих. Не впадайте у дитячу позицію

Так, розставання часом пережити дуже важко, однак не варто усім скаржитися про те, як вам погано і важко. Можливо, я скажу страшну річ, але більшості людей абсолютно байдуже як завершилися ваші відносини і які у вас проблеми. У них своїх проблем вистачає.

Я не стверджую, що потрібно тримати все в собі, проте не варто застрявати в стані безсилля і безпорадності. Постарайтеся зберегти своє обличчя і силу. Говорити безумовно треба, краще всього це робити з психологом, якщо у вас є фінансові труднощі або ви не довіряєте психологам, можете говорити зі своїм другом або подругою.

Краще всього заздалегідь пояснити своєму другові, що вам зараз важко, і попросити вас підтримати. Також обов’язково обговоріть терміни, скільки ви будете виходити з цього стану. Таким чином ви налаштуєте себе і свого друга на те, що ви плануєте змінити своє життя на краще.

По-шосте. Зворотного шляху немає

Часто буває таке, що пара розлучилася на якийсь час, потім знову зійшлася. Якщо ви розлучилися і зійшлися більше 2-х разів, можливо ви обоє потрапили в співзалежні відносини або іншими словами підсіли на “дофаминовую голку”.

У відносинах можливий другий шанс і я б навіть рекомендував давати другий шанс своєму партнерові, якщо можна, однак треба розуміти, що якщо нічого не змінилося раніше, то це не зміниться ніколи. Якщо чоловік вас ні в що не ставив і не враховував ваші інтереси, він ніколи не зміниться. Може бути прикинеться на час, але не зміниться.

Якщо ви встали на шлях розставання і сходження, то ваші відносини зруйновані. “Дофаминовая голка” діє руйнівно на обох партнерів і сприяє розвитку неврозів.

Звідси висновок. Розставання це тільки одна з початкових ступенів завершення відносин. Після того, як ви прийняли рішення про те, що вам не по дорозі, пройде ще багато часу (як правило 4-6 місяців) до того, як ви зможете відновитися і підготуватися до нових стосунків.