Кращі зимостійкі сорти абрикосів, які можна посадити в центральній росії
П’ять років тому я, нарешті, побувала на нашому, півдні і дізналася, як ростуть абрикоси, що називається, «вживу». Того року весна була бурхливою, а літо – квапливим, і вже до середини червня ми ласували першими абрикосами. Тими, що прямо з дерева – і в рот, це ні з чим не порівнянний смак. Покупних таких – не купити, у привізних фруктів інші властивості. Ці ж, що росли у тітки Галі на ділянці, не зберігалися абсолютно, вже до вечора перетворюючись в кашу, але на смак були божественні. Ми, поки жили в гостях у маминої подруги, варення і джему наварили в якості гостинців, тому що свіжий урожай ми б точно не довезли.
Другий раз насолодитися абрикосами прямо з дерева мені вдалося кілька років тому в. . . Челябінську. У родичів. Так-так. У тому самому Челябінську, який називають столицею південного Уралу». Районовані сорти абрикосів ростуть і там – і чудово ростуть, треба сказати. В урожайний рік з одного невеликого деревця було зібрано три з половиною відра цих ароматних «південних» фруктів.
Загалом, не буду тягнути кота за хвіст – у позаминулої весни посадили і ми саджанець абрикоса. Подивимося, що вийде з нашої затії.
Насправді, абрикоси можна вирощувати і в «непристосованих умовах: селекціонери давно вивели хороші зимостійкі сорти, які чудово зимують, і не вимагають шаманських танців з бубнами. Врожаї встигають приблизно до середини липня – чому б ні?
Уявляю вашій увазі кілька вдалих, що добре зарекомендували себе сортів, які чудово ростуть в умовах «ризикованого землеробства». Ризикнемо?
1. «Снегирек» – чемпіон по зимостійкості. До плюсів можна віднести компактність (виростає деревце трохи вище півтора метрів, завдяки чому за ним легко доглядати і, в умовах суворих зим, навіть вкривати); пізнє цвітіння (поворотні заморозки ніяк не впливають на врожайність) і «довгограючі» плоди, які зберігають товарний вигляд і властивості тривалий час. Правда, і визрівають плоди досить пізно – в серпні, але це невеликий мінус, чи не так?
2. Росіянин. Витримує морози до мінус 30 градусів. Насичено-жовті, круглі і ніжні плоди надзвичайно солодкі. Плодоносить «росіянин» починає на шостий рік після посадки, укриття на зиму не потребує.
3. Сорт «Улюблений» компактним не назвеш, але зате він росте дуже швидко і дає перші плоди вже на 3-4 рік після посадки. М’якоть кисло-солодка, ніжна, плоди – яскраво-жовті з вкрапленнями червоних точок, що утворюють рум’яні «щічки». Не вимагає укриття, добре пручається всіляких болячок і несприятливих погодних умов.
4. Класика жанру – «Червонощокий». Сорт – дідусь, який більш, ніж за півстоліття, довів свою спроможність. Швидко починає плодоносити, високоврожайний, відмінно пристосовується до несприятливих погодних умов. М’якуш плодів має кисло-солодкий смак і володіє неперевершеним абрикосовим ароматом. Середньостиглий.