Кохання

Чому поступово розлучатися простіше, ніж різко

Краще різати по шматках чи разом? Це складне питання. Більшість моїх знайомих розлучаються поступово, не відразу і не різко. Я так взагалі нікого не вмію відпускати назавжди і з усіма колишніми просто дружу роками, вже все по сто разів одружувалися-розлучилися, а всі спілкуємося. Ну не вмію я втрачати людей, які колись були дороги.

А ось психологи кажуть, що треба. Психологам звичайно краще знати, але якщо у вас слабка психіка, я б не радила розлучатися різко і одним махом – це величезний стрес.

Все залежить від того, яка ви людина: добрий або в собі, веселий чи любите сумувати. Різкий або м’який. І ступінь почуттів і рани, яку ви отримали в результаті відносин.

Я, наприклад, намагаюся дружити з усіма своїми колишніми чоловіками. Не в плані бачитися, а дружити в мережі, по телефону. Можу підтримати колишнього столітньої давності, вислухати. У мене не виходить бути чужий тим, хто коли-то мені був доріг. І для мене це нормально. Але багато людей не люблять зберігати старі зв’язки. Я вважаю, що це неймовірно корисно зберігати всі зв’язки свого життя в стадії приятельства. Корисно як для психіки обох, так і для повсякденності.

Мені складно зрозуміти, як можна говорити про людину, якого ти любила, що він тупий або козел і в цілому негатив. На стадії гніву напевно це корисно, але чи варто? Адже ми зустрічаємося з людьми, щоб один через одного змінюватися і рости, а щоб не деградувати.

Коли розлучаєшся поступово – можна багато пропрацювати в собі, зрозуміти про себе та інших, зробити висновки, в. залишитися приятелями.

У мене є знайомий, і він говорить так:

У всіх незрозумілих ситуаціях я займаюся собою. Який би не був результат – я завжди буду в плюсі.

Поступове розставання – застрявання в ситуації або захист психіки?

Якщо хочеться випробувати стрес – то можна рвати різко. Якщо психіка слабенька – краще поступово.

Можна домовитися, що людина буде з вами спілкуватися, підтримувати, розмовляти , але не будете бачитися. Так ви зможете розібратися в собі і зрозуміти партнера, зробити висновки.

Далі по любому доведеться продумати шляхи відступу і нового життя.

Намалюйте образ себе ідеальною

Дуже хороший прийом – створити неіснуючий свій новий образ, наприклад, успішної жінки або леді-вамп і слідувати йому. Образ, якого у вас ніколи не було, але вам такі жінки дуже подобаються. І стати такою. Це корисно тим, що плануючи як стати такою жінкою, ви будете відволікатися, а згодом змінитеся і цей образ стане вами.

Наприклад, вам подобаються успішні, веселі, життєрадісні, щасливі. Складіть список того, що вони роблять кожен день, як себе ведуть, пропрацюйте образ нової себе до деталей, від нігтів, чобіт, крему до поведінки, настрою з ранку.

Кажуть, якщо кожен день носити корону – то станеш королем. Це дійсно так!

Завжди шукати плюси

Мені подобається один анекдот про оптимістів і песимістів.

Так ось, при розставанні дуже важливо зрозуміти і отримати плюси з відносин, а з мінусів все одно зробити для себе плюси. Розумію, це складно. Але можна ж сказати по-різному.

Наприклад, одні відносини навчили мене захищати себе, відчувати себе прекрасною і прекрасною, сексуальною і бажаною – тому що він. мене відштовхував! Тому що він . вибрав іншу. Неймовірно? Але це так і було. Не повірите, у цих стосунках людина критикував, намагався прогнути у всьому, завдавав страшний біль, створювати трикутники, викликав ревнощі – пекло? Так. Але я стала сильнішою, я навчилася захищатися в будь-якій ситуації, я прокачала всі свої вразливі і слабкі місця, я зрозуміла в чому і де у мене є слабкості.

А можна було зробити висновки як песиміст – він мене зруйнував, він мене вбивав, він козел, сволота і паразит, я гірше, ніж хто-то, він мене не цінував, бо я не така, не володію тим-то і т. п.

Висока самооцінка – партнер недостатньо хороший, щоб бути поруч з вами. Низька самооцінка – ви недостатньо гарні для нього.

Тобто все залежить від самооцінки – якщо вона низька, її треба піднімати і запевняти себе, що він так вчинив просто тому, що не дотягує. до вас такою чудовою, ну не вистачило йому сил, характеру вами володіти.

При високій самооцінці – це в ньому щось не так (це він вас не потягнув, тому що ви принцеса). При низькому – у вас щось не так (ви не потягнули його і вели себе неправильно).

Глибинні причини невміння відпускати людей, ситуації, речі

Нелюбов до нового, схильність до консерватизму.

Ясність не хочеться розлучатися часто не з людиною, а з ясністю визначеність те, що так люблять більшість людей. Коли відбувається розставання настає невизначеність – і безліч можливих виборів. Вибір-це те, чого так ми всі боїмося насправді. Свобода вибору нового партнера, шляху.

Особливості розлучень чоловіків і жінок

Жінки частіше йдуть до когось. Чоловіки частіше йдуть до собі самому, у депресію, алкоголь, роботу. Причина проста – жінки слабші і в той же час більш раціональні і практичні від природи і частіше намагаються підготувати соломку, перед тим як впасти. Хоча буває по всякому.

Робимо висновки для себе – можна все!

Головне – визначитися, як комфортно саме вам. Дозволяйте собі бути будь-якою людиною і робити будь-які дурниці.

Хочеться спілкуватися з колишньою або колишнім – спілкуйтеся. Боляче, відчуваєте, що падає назад – не спілкуйтеся.

І не треба слухати всіх психологів поспіль і подруг. Просто вирішите простіше вам і слідуйте своїм відчуттям.