7 помилок батьків у вихованні дітей: топ помилок від дитячого психолога
Ні для кого не секрет, що виховання дітей – це тривалий і складний процес. Як би батьки не старалися, вони все одно будуть робити помилки у вихованні.
Сьогодні я розповім про найбільш часті помилки батьків у вихованні своїх дітей:
Скажу відразу, всі ці помилки можна і треба виправляти. Всі роблять помилки, головне вміти їх визнавати.
Помилка №1: Не подавати приклад
У батьків може бути кращий в світі порада для своїх дітей – поради про те, як їм слід ставитися до інших або щирі заклики триматися подалі від сигарет. Але цього мало користі, якщо батьки просто кажуть своїм дітям робити що-то, замість того, щоб подавати приклад. Якщо Ви вимагаєте від дитини порядку в його шафі з речами, а у Вас самих там повний бардак, дитина навряд чи захоче наводити там чистоту.
Помилка №2: Позбавлення дитини самостійності
Починаючи від дрібних побутових дій по дому і закінчуючи вирішенням проблем у школі(в підлітковому віці). Якщо Ви все робите за свою дитину, то в майбутньому він перетворитися в безвольного дорослого, який не вміє вирішувати свої проблеми.
Помилка №3: Недостатня увага до дитини
У дошкільному віці діти особливо потребують уваги батьків. Тут ще дуже важливо не кількість, а якість. Ви можете цілий день пробути з дитиною, але при цьому Ви будете зайняті домашніми справами, а дитина переглядом мультиків. При такому розкладі у дитини буде брак уваги. Пограти з дитиною в розвиваючу гру, яка займе 20 хвилин Вашого часу, буде відмінно профілактикою нестачі уваги.
Помилка №4: Раніше знайомство дітей з гаджетами
По можливості потрібно відтягнути поява телефону і різних комп’ютерних ігор в житті дитини до походу в школу. Без телефону і інших девайсів дитина навчиться грати самостійно, розвиваючи свою уяву та інтелект. На жаль, багато батьків знайомлять дітей з гаджетами в дуже ранньому віці, тому що це самий легкий і швидкий спосіб відволікти дитину і зайнятися своїми справами.
Помилка №5: Проекція своїх нереалізованих ідей
Батьки хочуть кращого для своїх дітей, але іноді вони можуть випускати з уваги той факт, що дитина може зовсім не цікавитися тим, що хочуть від неї батьки. Прислухайтеся до бажань дитини, а не до своїх очікувань. У 5 років дитина вже більш усвідомлено розуміє, що йому подобається і чого б він хотів присвятити більше часу.
Помилка №6: Ігнорування страхів дітей
У середньому і старшому дошкільному віці в дітей з’являються страхи – це нормально, це частина психічного розвитку дитини. Батьки не повинні “підкріплювати” або ігнорувати страхи дітей. Батьки повинні допомогти дитині впоратися зі страхами, дати йому захист і безпеку. “Запущені” страхи переходять у доросле життя та заважають у досягненні цілей.
Помилка №7: Давати дітям все, що вони просять
Коли дитина просить купити нову іграшку, Ви можете це зробити і ощасливити його – нормально робити так час від часу, але не робіть цього регулярним. Важливо навчити дітей цінувати роботу над тим, чого вони хочуть, а не просто отримувати все, що їм захочеться. Скажу більше, діти дуже “хитрі маніпулятори”. Якщо батьки завжди купували дитині, все, що він хоче, а потім раптом відмовили йому і перестали це робити, дитина почне влаштовувати істерики, давлячи на жалість. Тому потрібно завжди нагадувати дитині, що не завжди вдається отримати все, що хочеться.