Діти

4 правила розміщення меблів в дитячій кімнаті

Дитяча – це кімната 3 в 1. Тут дитина відпочиває, грається, вчиться, запрошує в гості друзів. Тому правильне планування тут особливого важлива – від неї багато в чому залежить і комфорт і безпека дитини. Розповімо головні правила пристрою кімнати.

Принципи планування в дитячій

№1. Мінімум меблів і максимум вільного місця. Вибирайте компактну меблі: під одяг досить шафи глибиною до 50 см, під книги і іграшки підійдуть стелажі і полки глибиною 20 див. У великий «дорослої» меблів просто немає необхідності, компактна ж збільшить вільне місце в 2 рази.

№2. Просте зонування по периметру. 3 стіни = 3 зони: у вікна – навчальна, навпроти дверей – ліжко, третя стіна – під іграшки, книжки. Ігрова зона розташовується в самому безпечному і просторому місці кімнати, де немає проводів, розеток, протягів. Ліжко – обличчям до дверей, у дальньому кутку, але не у батареї.

Важливо! Діти до 18 років повинні спати на рівному, жорсткому ортопедичному матраці – це профілактика сколіозу для зростаючого хребта.

№3. Багатоярусність і доступність. Зони для зберігання іграшок, речей та книг краще створювати у вигляді комбінації легких стелажів, полиць, пеналів, гачків, коробок і кошиків. Дитина повинна сам дотягуватися до них, відкривати і закривати, щоб легко діставати та прибирати непотрібне після гри.

№4. Навчальна зона або столик для малювання ставиться як можна ближче до вікна, щоб світло падало зліва. При цьому дитина не повинна сидіти спиною до дверей, це психологічно некомфортно.

Особливості розстановки для дитини від 0 до 3 років

Є кілька правил:

  1. Ліжечко для малюка краще ставити поруч з дверима, щоб ви швидше могли до неї дійти вночі. Не ставте її поруч з батареєю, розеткою, під полками, а також поруч з вікном: штори та жалюзі можуть лякати дитини, до того ж діти люблять залазити на вікно.
  2. Пеленальний столик краще ставити біля ліжечка. Поруч з ним – комод, де будуть зберігатися підгузки та інші підручні речі.
  3. Передбачте стілець або крісло для дорослого – у ліжечка або біля дверей. Так зручніше буде укладати дитину і читати йому книжки. Добре, якщо крісло буде розкладатися в спальне місце.

Килими та портьєри дають хорошу шумоізоляцію, а щільні штори затінюють сонце. Всі разом допоможе зробити денний сон дитини спокійним.

Особливості розстановки кімнати для старшокласника

Підліткам, які запрошують друзів і хочуть бути сучасними, замість ліжка можна поставити стильний диван або тахту з ортопедичним наповнювачем.

Ігрова зона залишається в минулому. Замість неї можна створити зону для читання: кинути поряд з книжковим шафкою затишне крісло-мішок або поставити акуратне крісло. Наприклад, модель крісла-ліжка з масиву бука (на малюнку вище), на якому мама укачивала в дитинстві, тепер стане знову, адже на ньому зручно читати книжки, витягнувши ноги.

Нюанси планування для двох дітей

У кімнаті для двох дітей зручна планування з двоярусними ліжками або ліжками-горищами з навчальної зоною внизу. Важливо, щоб у кожної дитини був свій куточок: в цьому допоможуть компактні крісла і безкаркасні меблі.

У різностатевих дітей повинна бути зона для переодягання – з цією метою можна передбачити складну ширму.